Glenda López & Friends

13. apríl 2013 - 20:00 | Green Buddha

Glenda López Expósito sa venuje hudbe od svojich piatich rokov. V roku 1998 nastúpila do základnej hudobnej školy „Alejandro García Caturla“ v Havane.

Od jedenástich rokov účinkovala v rôznych big-bandoch založených na medzinárodnej výmene mladých hudobníkov z Kuby a z Kanady. 

Od roku 2003 študovala hru na flautu na hudobnom konzervatóriu „Amadeo Roldán“ v Havane.  

Počas štúdia sa pravidelne zúčastňovala na jazzovom festivale Jazz Plaza, ktorý založil Chucho Valdés,  bola som najmladšou účastníčkou festivalu.

Neskôr spolupracovala s „Orquesta de Flauta“ (flautový orchester), ktorý založil a vedie  majstrer José Luis Cortéz, jeden najvýznamnejších súčasných kubánskych flautistov. Glenda bola neskôr prvou flautistkou v „Sinfónica juvenil“ v Havane (symfonický orchester mladých umelcov).

Po úspešnom ukončení štúdia na konzervatóriu v roku 2007 sa stala členkou skupiny najznámejšej kubánskej jazzovej pianistky Bellity Expósito.  S touto skupinou vystupovala na rôznych jazzových festivaloch v Európe aj v Amerike, na ktorých hrali hudobníci svetového mena ako Markus Miller či Gonzalo Rubalcaba.

V súčasnom období vystupuje v známom  muzikálovom predstavení Just Dance, dobrý večer Broadway v Bratislave.

Projekt Glenda Lopez & friends ponúka známych hudobníkov ako sú Peter Preložník (piano), Pavol Beréza (gitara), Martin Kapustník (bass) a Eddie Portella (percussion). Ako špeciálny hosť Glendy Lopez vystúpi jazzman Peter Lipa.